” Sowy” robiły kiszonki

17.10.2018r. w grupie “Sowy” dzieci na zajęciach przygotowywały ogórki do kiszenia. Najpierw poznały  sposób ich kiszenia, a następnie różne potrawy z tego zielonego warzywa.  “Sówki” przed rozpoczęciem pracy zatańczyły do z piosenki Ogórek wąsaty.

Po tańcach przyszedł czas na umycie ogórków i  koperku oraz poznanie tych warzyw poprzez zmysły. Do takiego poznania dołączył chrzan i czosnek.

Ogórki stały się też liczmanami, aby poćwiczyć liczenie 😉 Po włożeniu wszystkich składników do glinianego garnka paluch dzieci wylądował w osolonej wodzie, którą zalane zostały ogórki.

Na koniec przyszedł czas na przyciśnięcie obu rąk w glinianym garnku. Na twarzach dzieci malowała się radość. Na zakończenie zajęć “Sówki” powtórnie pląsały przy piosence o ogórku.