Promocja Zdrowia -Rajd rowerowy

 

W ramach „Promocji Zdrowia i Aktywnego Stylu Życia” 5 czerwca 2018r. odbył się 10 Rajd Rowerowy,
dla chętnych dzieci i rodziców, ze wszystkich przedszkoli na os. Witosa oraz Szkoły Podstawowej nr 33.

Zorganizowany przy współpracy Miejskiego Przedszkola nr 50z Oddziałami  Integracyjnymi w Katowicach (pani: Ani, Patrycji, Ewy), Rodzinnego Klubu Turystyki Kolarskiej „Wagabunda” oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem. Trasa prowadziła do parkingu za lotniskiem Muchowiec, a tym samym przy Dolinie Trzech Stawów, przez Załęską Hałdę, mijając Kopalnie Węgla Kamiennego „Wujek”, ścieżką rowerową do Parku Kościuszki, następnie asfaltowymi alejkami parkowymi obok Katowickiego Klubu Jeździeckiego. Dzieciaki, pomimo, przejechania ok 10 km, jeszcze znalazły siły na udział w konkurencjach sportowych oraz skoki na trampolinie. Właściciel „Horyzont Park” udostępnił nam miejsce na odpoczynek, posileniem się kiełbaską z grilla oraz innymi smakołykami (ufundowanymi przez sklep Auchan). Wycieczka zakończyła się uhonorowaniem każdego dziecka złotym medalem (sponsorowanym przez Radę Osiedlową Jednostki Witosa), odblaskiem na rękę, sprezentowaną przez funkcjonariuszy policji z Oddziału Prewencji w Katowicach oraz naklejką klubową „Wagabunda”. Wszystkich zainteresowanych, małych i dużych, starszych i młodszych, miłośników rowerowego i rodzinnego wyjazdu serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody za rok!

 

Post Author: admin