Niezwykłe laboratorium na ul. Pocztowej w Katowicach- Pierwsze ekologiczne mieszkanie w Katowicach. Rodzinę Łaskotków może odwiedzić każdy chętny.

Rodzinę Łaskotków, która zamieszkała w 120-metrowym ekologicznym mieszkaniu w kamienicy u zbiegu ulic Młyńskiej i Pocztowej w Katowicach, do 16 grudnia może odwiedzić każdy chętny. Ekologiczne mieszkanie ma formę wystawy, która została zorganizowana w związku ze szczytem klimatycznym COP24, który 2 grudnia rozpocznie się w Katowicach. Takie zmiany można wprowadzić we własnych mieszkaniach. W mieszkaniu urządzonym w kamienicy tuż przy urzędzie miasta zamieszała fikcyjna rodzina. Łaskotkowie pokazują, jak można prowadzić mieszkanie w stylu ekologicznym, a wszystko prezentowane jest na wesoło, doświadczalnie i praktycznie. W towarzystwie animatora-ekologa można w plastyczny sposób zobaczyć i doświadczyć jaką różnicą dla środowiska może być proste zakręcanie wody podczas mycia zębów czy segregacja śmieci.  Tak obmyśliły to Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt, pomysłodawczynie interaktywnej wystawy.

Wstęp jest bezpłatny.

Post Author: Asia A