Czytanie łączy – cała polska czyta dzieciom

„Czytanie łączy” – to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbędą się liczne imprezy czytelnicze – spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, bajkowe parady i festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Tradycyjnie, Organizatorzy rozpoczną od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Z tą myślą Fundacja ABCXXI stworzyła na Facebooku otwartą grupę, na której można udostępniać informacje o wszystkich wydarzeniach oraz imprezach organizowanych w ramach XVII OTCD w całym kraju.

Na stronie Fundacji przygotowano wiele czytelniczych atrakcji, uruchomiono także program warsztatów do przeprowadzenia na lekcjach, festynach i imprezach, do których materiały można pobrać ze strony Fundacji.

W tym roku kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom” zagości z książkami u małych pacjentów, podopiecznych Fundacji Iskierka w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Ponadto w Gminnej Bibliotece Publicznej w Michałowie (woj. kieleckie) będziemy świętować jubileusz akcji „Od czwartego roku bez książeczki ani kroku”, gdzie od 10 lat wszystkie 4-latki w gminie otrzymują książki ufundowane przez lokalne władze i są pasowane na czytelników.

9 czerwca, w sobotę, Organizatorzy zapraszają też do odwiedzenia 1592 bibliotek w całej Polsce, które w ramach akcji „Noc Bibliotek – czwarte wydanie krajowe”, będą otwarte wyjątkowo w godzinach wieczorno-nocnych. Hasło tegorocznej akcji to “RzeczpospoCzyta”. Biblioteki czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.

Zapraszamy!

źródło: Bliżej Przedszkola”