Domowe przedszkole cz.11

Grupa Motylki

Dzień Dobry!

Temat tygodnia: Moja rodzina.

W tym tygodniu złożymy życzenia kochanej Mamusi i poszukamy sposobów na wspólne zabawy angażujące całą rodzinę!

poniedziałek

Dzisiejsze zajęcia poprowadzi Pani Monia. Przygotuj kartkę i kredki i włącz prezentację. Pooglądajcie wspólnie rodzinne zdjęcia i wspólnie nazwijcie członków rodziny tak jak w prezentacji. Powodzenia!

wtorek

Dzisiaj jest wspaniały dzień – Dzień Mamy! Dlatego wyciągamy kartki, pędzle, kredki, flamastry, pastele… czytamy wiersz W. Ścisłowskiego i rysujemy na laurce te elementy, o których jest mowa w wierszu:

Świeci słońce złote

Dla ciebie na oknie

Usiadł barwny motyl

Płyną białe chmurki

A wiatr je układa

W świąteczne laurki

Śpiewa ptak na klonie

I dla ciebie kwiaty

Pachną też w wazonie

Dzisiaj droga mamo

Masz twarz uśmiechniętą –

Niechaj przez rok cały

Trwa to twoje święto.

Posłuchaj piosenki i zapamiętaj jej refren. Zaśpiewaj z wersją karaoke.

czwartek

Każda mama chce, aby jej dziecko było dobrze wychowane. Przeczytaj krótkie rymowanki i przypomnij dziecku, co to znaczy być grzecznym i kulturalnym.

Piątek

Dzisiaj czas na dziecięcą matematykę. Policz figury i pokoloruj obrazek. Powstanie z niego piękny obrazek dla mamy.

Dodatkowo:

Bajka o maseczce