Autor książki ” Kropka” Peter H. Reynolds

Autor książki ” Kropka” Peter H. Reynolds jako mały chłopiec był uczniem, który nie koniecznie pilnie słuchają nauczyciela i z zapałem realizują jego polecenia. Zamiast słuchać, wolał zarysowywać kolejne strony zeszytów.

Kiedy w siódmej klasie na lekcji matematyki nauczyciel wziął go na stronę, zamiast ukarać chłopca,zaproponował mu udział w projekcie, który przez sztukę i opowiadanie pomoże innym uczniom zrozumieć matematykę. Peter przerobił trudną książkę do matematyki na pełen humoru komiks. Gdy przyniósł swoją pracę do szkoły, nauczyciel skomentował to słowami: „Masz tu początek filmu animowanego, jeśli to cię interesuje”. Kilka miesięcy później Reynolds ukończył swoją pierwszą animację. Nauczycielowi matematyki -Jimowi Matsonowi, zadedykował wiele lat później swoją książkę „Kropka” – historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. “Kropka” Petera H. Reynoldsa zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto talentu i odwagi, kreatywności w pokonywaniu trudności. My świętujemy 13 września w czwartek i pokonujemy własne trudności w dążeniu do sukcesów!